Zobcová flétna

Ilustrační foto

Toužíte se naučit hrát na dechový hudební nástroj? Zobcová flétna je vhodná pro všechny bez rozdílu věku, pohlaví či vzdělání. Skupinová výuka zobcových fléten v hudebních školách Yamaha přináší nevšední zážitek: poprvé v historii postupuje vyučování na sopránovou (C) a altovou (F) flétnu společně.

Setkáte se s hudbou různých žánrů a stylů (učební texty obsahují klasické a populární skladby sólového i orchestrálního charakteru), zajímavými tématy, budete využívat moderní učební software. Nahrávky doprovodů skladeb na disketách a CD zvýší Vaši motivaci i radost ze hry. Při výuce je kladen zvláštní důraz na rozvoj improvizace a využívání instrumentálních i dechových cvičení.

Flétnu na kurz je třeba mít vlastní, a to nejen z hygienických důvodů, ale také kvůli domácí přípravě. Doporučujeme flétnu YAMAHA YRS-24B nebo YAMAHA 302B, kterou lze zakoupit za zvýhodněnuo cenu přímo u vyučujícího. Pokročilí žáci pak v dalších ročnících přidávají hru na flétnu altovou, sopraninovou a tenorovou. I tyto flétny YAMAHA Vám nabídne vyučující za výhodné ceny přímo ve výuce.

            PDF prospekt:

Zobcová flétna (formát PDF, 171 kB)

            Souhrnné informace:

Doporučený věk:
od 6 let, dospělí bez omezení
Počet ve skupině:
4–6 žáků
Učební doba:
jedna lekce týdně
Obsah učiva:
rozvoj instrumentální a dechové techniky současně na sopránové a altové flétně, improvizace, hra sólových skladeb s doprovodem, dua, tria a orchestrální skladby z vážné i populární hudby
Doba vzdělávání:
4 roky
Učební materiál:
publikace "Zobcová flétna" s doprovodným CD a "Songbook" zakupují žáci přímo u vyučujícího, a to výhradně v hotovosti.

Vybavení žáka na kurz:

  • noty k výukovému programu (k zakoupení u vyučujícího)
  • tužku, gumu a jednu libovolnou pastelku
  • vlastní flétnu (lze zakoupit u vyučujícího)

Vyhledávání

INFOLINKA: 731 066 100 / info@yamahakurzy.cz