OMLUVENÉ ABSENCE A NÁHRADY

Při jednorázových a krátkodobých absencích žáka lze tyto lekce nahrazovat v poměru 1:1, v rámci daného pololetí. Náhrady nelze vymáhat, protože je nutné respektovat maximální kapacitu kurzů, kde si zvolíte náhradu. Náhradu si lze vybrat na základě předchozí řádně omluvené lekce, a to výhradně elektronicky, v náhradovém systému Auksys, ve svém účtu, v rámci daného pololetí. Jiná varianta nebude lektorkami akceptována! 

Při dlouhodobé omluvené absenci žáka (navazující a po sobě jdoucí lekce) je možno požádat o finanční kompenzaci formou slevy na další období, a to výhradně na základě písemné žádosti rodiče v průběhu daného pololetí. Slevu není možno vyplatit. Jednorázové a krátkodobé absence u oborů kytar, kláves, fléten a zpěvu mohou být též po domluvě řešeny individuálním doučováním a servisem úkolů od lektora. Omluva lekce musí být zadána Vámi, a to nejpozději den předem, v systému Auksys - ve Vašem účtu. Neomluvené absence nebo omluvy po řádném termínu či jinou formou zcela propadají.

Akutní nepřítomnost vyučujícího pro nemoc (zrušení lekcebude vždy oznámena sms zprávou rodičům na telefon, uvedený u zapsaného žáka. Plánované zrušení lekce bude  oznámeno emailem. Prosím zkontrolujte si ve svém účtu správnost těchto údajů! Takto zrušená lekce je standartně nahrazena lekcí ve stejném čase, dni i pobočce, a to posunutím termínu konce kurzu o týden. Většinou se však snažíme nepřítomnost lektora nahradit suplováním. Pro vyjímečné případy, kdy nemůže být realizována standartní náhradní výuka na straně provozovatele (např. uzavření pronajímané učebny z havarijních či provozních důvodů, nedostatek termínů apod.) bude poslední kalendářní týden daného pololetí (tzn. v lednu pro 1.pololetí / v červnu pro 2.pololetí) vyhrazen na pobočce Praha 4 Lhotka pro náhradní vyučování dle mimořádného rozpisu. Náhradní výuku nelze nárokovat od stejného učitele.

 

JAK SI VYBRAT NÁHRADU ZA ŘÁDNĚ OMLUVENOU LEKCI

Za jednu omluvenou lekci lze vybrat jednu náhradu, a to i před termínem řádně omluvené absence. 
Postup:

1. Přihlásíte se ve svém účtu v systému Auksys.

2. Menu: „KLIENTSKÁ ZÓNA“ – „KALENDÁŘ KURZŮ“

3. Pokud máte více dětí, je třeba zvolit filtrem jméno žáka. 

4. Vyberete si volné místo v nabídnutých kurzech a pobočkách.

POKUD SE VÁM NEZOBRAZUJE KALENDÁŘ NÁHRAD IKDYŽ MÁTE KURZ UHRAZENÝ A LEKCI ŘÁDNĚ OMLUVENOU, NEMÁTE VYPLNĚNOU DOVEDNOST ČI SPRÁVNÝ VĚK U DÍTĚTE PŘI REGISTRACI. PROSÍM KONTAKTUJTE NÁS A PŘENASTAVÍME VÁM TO DODATEČNĚ!

5. Grafické rozlišení kapacit v kurzech: 

  • zelená = volno …můžete zvolit náhradu
  • červená = obsazeno..můžete zvolit hlídání této lekce k náhradě
  • modrá = vlastní kurz

6. Již zvolenou náhradu nelze zrušit/znovu nahradit, ani když si ji omluvíte. Doporučujeme proto volit termín náhrady až tehdy, když víte, že ji určitě využijete! Náhradu lze zvolit i těsně před lekcí, pokud je volná kapacita.

7. Hlídanou lekci lze zrušit, dokud Vám systém nepřidělí uvolněné místo. O aktivaci systémem z „hlídané lekce“ do „náhrady“ se dozvíte automatickou  sms zprávou. Za jednu omluvenou absenci lze hlídat jednu lekci k náhradě. Při více omluvených absencích lze hlídat max. dvě lekce k náhradě.

Vyhledávání

INFOLINKA: 731 066 100 / info@yamahakurzy.cz