Historie Hudební školy YAMAHA v České a Slovenské republice

Hned po změně společenských podmínek v listopadu 1989 začaly do České republiky proudit spolu s dalším zbožím spotřební elektroniky v nebývalé míře i elektronické hudební nástroje. Především keyboard, dříve známý jen malé skupině odborníků se stával stále populárnějším a vzhledem ke své ceně vskutku lidovým hudebním nástrojem. Elektronické hudební nástroje byly oblíbené zvláště mezi mladými lidmi, především pro své široké možnosti hudebního využití.

Je proto pochopitelné, že se Hudební školství YAMAHA, které vstoupilo do České republiky v roce 1994, setkalo s širokou odezvou veřejnosti. Později se výrazně rozšířilo jak spektrum nabídky o další nástroje, tak i věkové kategorie.

V roce 1996 byla zahájena výuka hry na kytary a zobcové flétny a velkému zájmu veřejnosti se těší i programy pro předškolní děti První krůčky k hudbě a Rytmické krůčky. Od roku 2000 nabízí Hudební školy YAMAHA programy Popular Music School - výuku na elektrickou kytaru, basovou kytaru a populární zpěv.

Novějším programem Hudební školy YAMAHA je program Robátka, který od roku 2003 nabízí rozvoj hudebních předpokladů pro děti již od 4 měsíců.

V roce 2018 jsme získali mezinárodní statut "Yamaha Music School" a zahajujeme exkluzivní výuku kurzu "Junior Music Course", který vede děti ve věku 4-6 let nejen k vlastní hře na klávesy a muzicírování, ale i ke komponování vlastní hudební tvorby. V budoucnu se chceme s dětmi z tohoto programu připojit k mezinárodním přehlídkám dětské hudební tvorby v rámci Yamaha hudebních škol z celé Evropy.

Programy Hudební školy YAMAHA jsou využívány na mnoha pobočkách a navštěvuje je přes 6000 žáků v ČR a další tisíce dětí po celém světě. HŠ Yamaha je celosvětový vzdělávací projekt.

Vyhledávání

INFOLINKA: 731 066 100 / info@yamahakurzy.cz