Historie Hudební školy YAMAHA v České a Slovenské republice

Hned po změně společenských podmínek v listopadu 1989 začaly do České republiky proudit spolu s dalším zbožím spotřební elektroniky v nebývalé míře i elektronické hudební nástroje. Především keyboard, dříve známý jen malé skupině odborníků, se stával stále populárnějším a vzhledem ke své ceně vskutku lidovým hudebním nástrojem. Elektronické hudební nástroje byly oblíbené zvláště mezi mladými lidmi, především pro své široké možnosti hudebního využití.

Je proto pochopitelné, že se Hudební školství YAMAHA, které vstoupilo do České republiky v roce 1994, setkalo s širokou odezvou veřejnosti. Později se výrazně rozšířilo jak spektrum nabídky o další nástroje, tak i věkové kategorie.

V roce 1996 byla zahájena výuka hry na klávesy, kytary i zobcové flétny. Velkému zájmu veřejnosti se od té doby těší i programy pro předškolní děti "První krůčky k hudbě" a "Rytmické krůčky".

Od roku 2000 nabízí Hudební školy YAMAHA programy Popular Music School - výuku na elektrickou kytaru, basovou kytaru a populární zpěv.

Od roku 2003 mohou rodiče s nejmenšími dětmi navštěvovat program "Robátka", který je určen pro rozvoj hudebních předpokladů u dětí již od 4 měsíců.

V letech 2014-2017 došlo k úpravě materiálů pro předškolní obory tak, aby splnily zvýšené nároky na moderní výuku. 

V roce 2018 jsme získali mezinárodní statut "Yamaha Music School" a zahájili exkluzivní výuku "Junior Music Course", který vede děti ve věku 4-6 let nejen k vlastní hře na klávesy a muzicírování, ale i ke komponování vlastní hudební tvorby. V budoucnu se chceme s dětmi z tohoto programu připojit k mezinárodním přehlídkám dětské hudební tvorby v rámci Yamaha hudebních škol z celé Evropy. Tento rok jsme také poprvé nabídli nový obor populárního zpěvu pro mláděž "Class Vocals".

V roce 2019 jsme rozšířili nabídku předškolních oborů o program "Music Parade", který je určen dětem od 4 let se zájmem o klávesy, a je odlehčenou alternativou k oboru "Junior Music Course".

Ani v současné době se vývoj programů nezastavil, letos představíme nový program "Play for Keeps", který nahradil řadu "FunKey" (obor kláves pro starší děti).

Programy Hudební školy YAMAHA jsou celosvětovým vzdělávacím projektem. Výuku každoročně navštěvují tisíce dětí v ČR a další statisíce po celém světě. 

Vyhledávání

INFOLINKA: 731 066 100 / info@yamahakurzy.cz