První krůčky k hudbě

Program První krůčky k hudbě vychází z předpokladu, že všechny děti spontánně reagují na zvuky, tóny a rytmus. Obsahem Prvních krůčků jsou jednoduché písně, vyprávění, hudebně pohybové a rytmické hry, poslech skladeb, hra na rytmické hudební nástroje (včetně doplňujících výtvarných a pracovních činností). Děti si zvykají na pobyt v kolektivu a učí se sociálním vztahům. Hravá forma všech činností a rozvoj přirozené zvědavosti jsou předpokladem pro úspěšné zvládnutí procesu učení v pozdějším věku.

Každá hodina rozvíjí určité téma ze života dětí, které odpovídá jejich věku a zkušenostem. Ke každému tématu je připravena odpovídající píseň, báseň a poslechová ukázka, takže společně s příběhem a rytmickou nebo pohybovou hrou tvoří hodina organický jednotný celek. Díky aktivní účasti jednoho z rodičů (prarodičů), využívání zajímavých učebních materiálů - moderních zpěvníků, CD s nahrávkami písní a poslechových skladeb, leporel a dalších progresivních pomůcek, je působení cílené a intenzivní.

 

 

 

 

Doporučený věk: od 18 měsíců do 4 let

Velikost skupiny: 8–12 dětí a doprovodu rodiče či prarodiče

Učební doba: jedna lekce týdně

Obsah učiva: tematické písně, rytmické hry, elementární hra na hudební nástroje, pohybové hry spojené s poslechem hudby, výtvarné a pracovní činnosti

Učební materiál: leporela včetně  CD s doprovody zakupují žáci přímo u vyučujícího, a to výhradně v hotovosti

Vybavení žáka na hodinu:

  • rodič i dítě by měli mít pohodlné oblečení
  • učebnici k výukovému programu (k zakoupení u vyučujícího)
  • penál (pastelky, tužku, gumu, lepidlo, izolepu a dětské nůžky)
  • u pokročilosti PKH3 navíc rytmické kartičky (ke stažení: PKH3 - pomůcka ke stažení na výuku )

Vyhledávání

INFOLINKA: 731 066 100 / info@yamahakurzy.cz