Mgr. Dita Hánová

Ředitelka Yamaha Music School / Praha

Absolventka Střední Pedagogické školy v Praze a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Praxi s vedením kurzů pro děti má již od roku 1997. V roce 2007 založila HŠY s působností v Praze a okolí. Je vyškolená lektorka všech předškolních hudebních programů.

V posledních letech není aktivní lektorkou a můžete se s ní setkat při suplování nebo akcích školy, které organizuje. Zároveň dohlíží na kvalitu výuky a je osobou, která stojí za vizí naší školy.

Hudební školství YAMAHA vstoupilo do ČR již v roce 1994, ale naše pobočky vznikaly až později.

  • Od roku 2006 nabízíme předškolní obory v Praze a Praze západ/východ při MC/RC.

  • V roce 2010 jsme otevřeli první vlastní pobočku v Praze 4 Lhotka, kde působíme dodnes. Zároveň jsme rozšířili nabídku o "Fun Key/ Fun Key Kids" (klávesové obory), "Zobcovou flétnu", "Pop zpěv" a "Akustickou kytaru".

  • V letech 2014-2017 došlo k úpravě materiálů pro předškolní obory tak, aby splnily zvýšené nároky na moderní výuku.

  • V roce 2018 jsme rozšířili výukové prostory v Praze 4 a získali mezinárodního statut "Yamaha Music School". Díky tomu bylo možné zahájit exkluzivní výuku "Junior Music Course" a obor "Class Vocals" (populární zpěv pro mládež).

  • V roce 2019 jsme zrekonstruovali učebnu v patře, kde vznikl nový prostor nejen pro JMC ale i pro nejnovější program "Music Parade", který nabízíme dětem od 4 let se zájmem o klávesy.

  • V roce 2020 nahradil řadu "Fun Key" (obor kláves pro starší děti) nový obor "Play for Keeps".

  • V těžkých letech 2020-2021 jsme byli nuceni dočasně přesunout část výuky do online prostoru a naše učebny vybavili technikou pro online přenos. Tuto techniku dodnes využíváme u některých kurzů pro starší žáky (především u JMC/JXC a nástrojových oborů) pro přenos lekce k nemocnému žákovi, pokud si ji nemůže nahradit v učebně.