Pop zpěv (PZ), Class Vocals (CV)

Dobrý zpěv je rozhodujícím faktorem a nejcharakterističtějším poznávacím znakem každé hudební skupiny. Talentovaní pěvci však často sami ničí svůj dar "živelným" zacházením, které adepta spolehlivě zbaví schopnosti sólového projevu. 

Pod vedením kvalifikovaných lektorů nabízíme možnost osvojit si pěveckou techniku, dosáhnout znělého a intonačně čistého projevu. Naučíte se písně z různých žánrů populární hudby, zvládnete techniku zpěvu na mikrofon a budete pracovat se záznamovou technikou. Pozornost je věnována také výuce tzv. "backing vocals" - malých doprovodných vokálních skupin.

Pop zpěv navštěvují žáci od 6 let a technika zpěvu se učí převážně na lidových a českých populárních písních s využitím "halfplaybacku".

Class Vocals je určený pro žáky od 10-ti let a pracuje s materiály a repertoárem v AJ i ČJ, obsahuje popové pěvecké techniky, interpretace písní různých žánrů s využitím "halfplaybacku”, práci s mikrofonem, hudební teorii, solmizace a základní znalost hry pěvecké linky na klávesy.

  Doporučený věk: od 6-ti let (Class Vocals až od 10ti let)
  Velikost skupiny: 4-8 žáků
  Učební doba: jedna lekce týdně

  Učební materiál: učebnice a hudební doprovody zakoupíte u vyučujícího.

   Vybavení žáka na hodinu:
   • noty k výukovému programu (k zakoupení u vyučujícího)
   • tužku, gumu a jednu libovolnou pastelku
   • lahev s pitnou vodou
   • USB flash disk na hudební podklady od učitele